Zákaz krypto obchodovania v Južnej Kórei sa nekoná

Zákaz krypto obchodovania v Južnej Kórei sa nekoná

Bitcoin utrpel vo štvrtok 11.1. silný pokles spôsobený správami o zákaze obchodovania s kryptomenami v Južnej Kórei. „Ministerstvo spravodlivosti zvažuje ukončenie kryto obchodovania, aby zmiernilo súčasné krypto šialenstvo a špekulácie a tým ochránilo investorov.“ Vyhlásil minister spravodlivosti Park Sang-ki. Cena Bitcoinu klesla približne o 20 % počas 4 hodín, na základe tejto správy.

 

V piatok 12.1. oznámil minister financií, že z krátkodobého hľadiska sa žiadny zákaz nechystá. Všetci ministri sa síce zhodli na nutnosti určitej regulácie krypto obchodov, ale úplný zákaz obchodovania bol len návrh ministra spravodlivosti. Ten potom jednal bez súhlasu vládnych agentúr a spôspbil nečakanú paniku v Južnej Kórei a krypto svete.

 

Viac ako 60 000 Kórejcov podpísalo petíciu proti zákazu a za odvolanie ministra spravodlivosti. Južná Kórea je jedna z najvýznamnejších zemí v ťažbe krypto mien a ich obchodovaní. Obchodovanie je tu vysoko špekulatívne a aj cena Bitcoinu je oveľa vyššia ako na zahraničných burzách.

 

Zdroj: inverse.com  Foto: verdict.co.uk

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *