Youtuber okradnutý v priamom prenose

Youtuber okradnutý v priamom prenose

Ian Balina, populárny youtuber, veľký nadšenec pre kryptomeny a ICO projekty, bol včera okradnutý počas svojho live streamu na Youtube.

 

 

Youtube

Ian Balina je známe meno v krypto komunite. Na YouTube ma viac ako 116 000 odberateľov a na Twitteri asi 140 000 followerov. Jeho videá sledujú tisícky fanúšikov každý deň. Tento útok má preto veľký význam. Je jedno či ste drobný investor, alebo veľký Youtuber, ak si nedáte dobrý pozor, o svoje kryptomeny môžete ľahko prísť.

 

Live stream

Pri včerajšom streame si jeden z divákov všimol, že Ianovi zmizli z účtu ETH tokeny. Tento divák to napísal aj do komentáru, ale Ian to bohužiaľ ďalších 15 minút nezaregistroval. Potom spozoroval určitú podozrivú aktivitu na svojom Google účte a live stream skončil.

Teraz je už známe, že došlo k odcudzeniu Etheru v hodnote približne $2 miliónov. Ian upozorňuje na to, že o peniaze mu ani tak nejde, ale o to, aby boli zlodeji postavení pred spravodlivosť. K tomu vyzýva aj na svojom Twitteri.

 

Ako sa to stalo

Ian popísal incident takto: Google účet mal napojený na starý email z vysokej školy. Bol upozornený na to, že tento mail mu niekto asi skompromitoval. Keďže sa mu to nepodarilo vyriešiť so školským zabezpečením, po pár dňoch to nechal tak a zabudol na to. Útočníci teda získali prístup do jeho gmailu cez obnovu hesla na školskom maily. Ďalej sa dostali do šifrovaných záznamov v Evernote, v ktorých mal Ian uložené privátne kľúče.

Jediné čo môžeme urobiť, je poučiť sa. Nikdy nenechávajte svoje heslá v digitálnej forme – v počítači, alebo na internete. Či už sú šifrované, alebo nie.

 

Zdroj: cryptodaily.co.uk Foto: steemit.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *