Wyoming: Nový raj pre kryptomeny

Wyoming: Nový raj pre kryptomeny

Wyoming sa usilovne pripravuje na prijatie blockchainu. Wyomingská blockchain koalícia predstavila niekoľko zákonov, z ktorých môže profitovať aj krypto komunita, aj štát. Balíček zákonov, ktorý bude predstavený v najbližších dňoch, sľubuje nulové dane a prísne pravidlá ohľadom novovznikajúcich spoločností.

 

 

Nový typ finančných aktív

Tak ako tomu bolo doteraz, spoločnosti sa nemusia presunúť do Wyomingu fyzicky, majú na to ale dobrý dôvod. V hlavnom meste, Cheyenne, je už pripravená vysokorýchlostná internetová sieť a poplatky za elektrinu sú tu nízke.

Jeden zo zákonov oslobodzuje tokeny pohybujúce sa na decentralizovanom blockchaine od finančných a bezpečnostných nariadení, ak je token možné použiť na platbu za tovar, alebo služby. Wyoming chápe kryptomeny ako nový typ finančných aktív, takže ich nemožno posudzovať ako financie, alebo cenné papiere.

Ďalší zákon navrhuje, aby spoločnosti, ktoré boli v roku 2015 zakázané (napr. Coinbase) boli znovu povolené. Malo by to pritiahnuť nových investorov do krajiny. Tretí zákon navrhuje implementovať blockchain do štátnych registrov firiem a spoločností.

 

Akciové spoločnosti

Wyoming bol prvý štát v USA, ktorý v roku 1977 uzákonil akciové spoločnosti. Dnes to bude možno prvý štát, ktorý povolí ich registráciu na blockchaine. Približne dve tretiny všetkých podnikov v Ameriku sú akciové spoločnosti, pričom vo Wyomingu, pripadá na každých dvoch obyvateľov jedna spoločnosť. Ak Wyoming schváli tieto zákony, pripraví skvelé podmienky pre priemysel registrovaný, alebo lokalizovaný v krajine, čo môže mať pozitívny dopad na jeho vývoj.

 

Zdroj: coindesk.com  Foto: cryptonewsmonitor.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *