Weiss Ratings: výsledky hodnotenia

Weiss Ratings: výsledky hodnotenia

Ako sme včera oznámili, agentúra Weiss Ratings vydala hodnotenie 74 kryptomien. Každá kryptomena bola oznámkovaná od A do F.  Agentúra dodala, že známky A-B môžu znamenať signál pre nákup. Známka C je signál pre držanie a kryptomeny so známkami D-E je lepšie predať.

 

Kryptomeny posudzovala na základe 4 kritérií:

  • analýza strát
  • analýza ziskov
  • analýza technológie (kód, robustnosť, flexibilita, škálovateľnosť)
  • možnosť využitia v reálnom živote

Výsledky

Ani jedna kryptomena nedosiahla hodnotenie A. Bitcoin dostal C+, pričom veľmi dobre obstál v bezpečnosti a prijatí medzi ľuďmi. Najväčšou slabinou Bitcoinu sú pomalé a drahé transakcie. Tento problém tak zrazil hodnotenie najznámejšej kryptomeny na C+.

 

Druhá najpoužívanejšia kryptomena, Ethreum, dostala známku B, odôvodnenú lepšou pripravenosťou blockchainu na vylepšenia ako je tomu u Bitcoinu. Známku B obdržal aj EOS. Najlepšie, so známkou B-, skončili menej známe meny Carnado (ADA) a Steem (STEEM) a pomerne známe Neo (NEO). Tieto meny zaznamenali počas posledných 24 hodín rast.

 

15 kryptomien dostalo najhoršiu známku D ako napríklad Bitcoin Gold (BTG), Quark (QTUM), alebo Einsteinium (EMC2). Zvyšok zostal ako „šedý priemer“ so známkou C. Patrí sem väčšina známych coinov ako DOGE, LTC, XMR, XRP atd.

Weiss Ratings hodnotenie
Obr: Weiss Ratings hodnotenie

Útok z Ázie

V dobe keď vychádzali ratingy, zaznamenala stránka Weiss Ratings, 100 000 unikátnych návštev z Ázie. Zároveň odolala organizovanému útoku hackerov z Južnej Kórei. Údajne sa na Juhokórejských sociálnych sieťach šíril status , ktorý nabádal k sabotáži Weiss Ratings.

 

Spoluzakladateľ Etherea, Charles Hoskinson, sa vyjadril že každé hodnotenie, ktoré nedá Bitcoinu za A, je nesprávne. Desať rokov BTC rástol, zlepšoval sa  a odolával rôznym útokom a problémom. Bitcoin je zlatý štandard kryptosveta.

 

Zdroj: newsbtc.com  Foto: twitter.com

 

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *