FBI varuje pred vydieraním prostredníctvom Bitcoinu

FBI varuje pred vydieraním prostredníctvom Bitcoinu

FBI vydalo varovanie, ktoré upozorňuje na podvodné maily, ktoré sa v súčasnosti šíria po internete. Podvod funguje ako vydieranie pod hrozbou smrti a obete sú nútené zaslať svoje Bitcoiny.

 

 

Znepokojenie

Takýto výhražný email môže človeka ľahko traumatizovať, alebo mu spôsobiť iné problémy, ako sa to stalo Christine v USA. Síce vedela, že email asi nie je pravdivý, ale forma akou bol písaný ju hlboko znepokojila a nemohla jeho text dostať z hlavy.

Páchateľ napísal, že dostal objednávku na jej zabitie a požaduje $2 800 v BTC, aby ju nechal žiť. Zároveň napísal, že ju každý deň sleduje. Christine tušila, že ju nikto nesleduje, ale na verejnosti sa aj tak cítila nepríjemne a paranoidne.

 

Nová stratégia

Christine, zo strachu o vlastné zdravie, nahlásila toto vydieranie na internetovom serveri FBI, kde môžu ľudia nájsť aj informácie a tipy ako sa brániť internetovej kriminalite.

Podľa FBI, sú tieto emaily, jednou z novších stratégií podvodníkov. Sú písané takým spôsobom, že často krát aj inteligentní a vzdelaní ľudia sa nechajú zastrašiť. Denne dostáva FBI viac ako 800 sťažností na internetové podvody. Toto číslo tvorí iba 15 % všetkých prípadov, keďže zvyšok obete nenahlásia.

 

Zdroj: zycrypto.com  Foto: coinfox.info

 

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *