Venezuela spustila národnú kryptomenu Petro

Venezuela spustila národnú kryptomenu Petro

Venezuela včera začala s predajom svojej národnej kryptomeny Petro. Tá by mala byť podložená zásobami ropy ktoré Venezuela vlastní a ktoré sú najväčšie na svete. Petro (PTR) je tak o prvá národná kryptomena.

 

 

Petro

V prvom kole predpredaja sa do rúk investorov dostalo viac ako 38 miliónov PTR tokenov v cene $735 miliónov dolárov. Takýto obrovský obnos zmizol v priebehu pár hodín po spustení predaja. Najväčšie objemy nákupu sú predpokladané z Ruska, Európy a Turecka.

 

ETH alebo NEM

Celková emisia bude 100 miliónbov tokenov, pričom 82,4 mil. bude možné kúpiť v predpredaji. Petro je možné nakúpiť aj za fiat meny aj za kryptomeny. Venezuelským burzám, ktoré obchodujú Petro bola udelená špeciálna licencia. Zatiaľ nie je známe, na ktorej platforme bude Petro fungovať, diskutuje sa o Ethereum alebo NEM.

 

Inflácia

Venezuelský kongres považuje Petro za ilegálne a legislatíva je kontrolovaná socialistickými stranami. Keďže Venezuale trpí obrovskou infláciou, Petro by malo zachovať hodnotu, stabilizovať ekonomiku a vytvoriť stabilný finančný sytém. Obyvatelia ho budú môcť použiť aj na platbu daní.

 

Zdroj: zycrypto.com  Foto: twitter.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *