Venezuela si predťaží svoju vlastnú kryptomenu Petro

Venezuela si predťaží svoju vlastnú kryptomenu Petro

Prezident Nicolas Maduro oznámil, že v blízkej dobe dôjde k predťaženiu Venezuelskej kryptomeny Petro. Oznámil to aj napriek silnému nesúhlasu snemu, ktorý považuje túto kryptomenu za nezákonnú. Petro by malo byť podložené Venezuelskými rezervami ropy, plynu a zlata.
Používanie by malo začať za 6 týždňov.

Petro nebude možné ďalej ťažiť, ostane len predťažená emisia plne pod kontrolov štátu. Petro bude prerozdelené procedúrou podobnou aukcii. Maduro chce aby bolo Petro možné obchodovať všade vo svete. Platforma zatiaľ nie je známa, ale pôjde pravdepodobne o najpoužívanejšiu platformu Ethereum ERC20, ktorá vyžaduje predťaženie.

Oznámenie prezidenta prišlo len jeden deň po tom ako bolo Petro vyhlásené nezákonné Venezuelskym Národnym Snemom. Vargas považuje toto rozhodnutie za nespravodlivé. Petro by mohlo zabezpečiť okamžitú ochranu proti inflácii. Nakoniec doplnil, že aj v opozícii sa určite nájdu sympatizanti, ktorý si chcú ochrániť svoj majetok a svoje peniaze.

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto: medium.com

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *