Venezuela plne legalizovala Petro

Venezuela plne legalizovala Petro

Kontroverzná národná kryptomena Petro, ktorá bola spustená nedávno, sa konečne dočkala toho, že sa stala vo Venezuele oficiálnym platidlom. Mali by ho prijímať úrady a z tohoto dôvodu vznikla aj nová regulačná autorita.

 

 

Národná kryptomenová pokladňa

Venezuelský prezident, Nicolás Maduro, nariadil všetkým štátnym inštitúciám, aby začali akceptovať Petro ako oficiálne národné platidlo. Na splnenie tohto požiadavku majú 120 dní. Ropou podložené Petro bude pod správou Národnej Kryptomenovej Pokladni. Na jej vrchole bude sedieť Abrahan Landaeta a hlava obchodov bude Anthoni Camilo Torres. Podľa prezidentových slov, Petro vyzbieralo už $5 miliárd od ruských, čínskych a mexických investorov.

 

Skeptici

Veľa ľudí je však skeptických. Venezuelu čelí už roky vážnym ekonomickým problémom, akým je napríklad hyperinflácia. Niektoré časti Venezuely trápi hlad a nezamestnanosť sa stále zvyšuje. Ako by mohli kryptomeny vyriešiť tieto problémy?

Keď sa na to pozrieme objektívne, tak prečo by niekto kupoval Petro a porušil by tak ekonomické sankcie, ktoré USA vydalo proti vláde prezidenta Madura? To tiež nedáva veľký zmysel.

Petro by malo byť podložené ropou. Niektorý odborníci namietajú, že väčšina ropy bola už vyťažená. Ďalej poukazujú na to, že štát ani nemá plne v rukách kontrola nad ťažobnými operáciami, ktoré prebiehajú.

Petro vzniklo asi len na platenie daní a poplatkov spojených so štátom. Analýzy webov, ktoré sa zaoberajú kryptomenami zatiaľ vypovedajú o tom, že Petro je scam.

 

Zdroj: bitcoinist.com Foto: hackernoon.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *