V Izraeli sa budú daniť kryptomeny ako majetok

V Izraeli sa budú daniť kryptomeny ako majetok

V januári uvedomil daňový úrad krypto investorov o svojich zámeroch zdaniť kryptomeny a ICO projekty. Tí mali dva týždne na to aby vyjadrili svoje pripomienky a návrhy.

 

 

Majetok

19. februára potvrdila Izraelská vláda, že bude Bitcoin a iné kryptomeny zdaňovať rovnako ako majetok. Toto vyjadrenie urobilo bodku za rokmi neistoty medzi investormi. Vláda sa vyjadrila že kryptomeny síce nie sú platidlo, ale môžu byť kategorizované ako majetok.

 

ICO

Vo vyhlásení z januára, vláda prikázala ICO projektom, ktoré vyzbierajú viac ako $4,3 milióny, že musia viesť účtovníctvo a peniaze zarobené predajom tokenov musia byť zdanené.

Kryptomeny budú podliehať 25% dani z kapitálového zisku, zatiaľ čo burzy a zmenárne zaplatia 17% daň z pridanej hodnoty. Ak jednotlivec presiahne zisky, ktoré sú v zákone definované na úrovni podnikania, bude spadať pod daňovú legislatívu pre podnikanie.

 

Vlastná kryptomena

Izrael hľadá cestu ako zdaniť kryptomeny už od roku 2013. Musíme si preto uvedomiť, že toto ešte nie je koniec. V decembri tu bol pokus vytvoriť národnú kryptomenu, ale nestretlo sa to s veľkým úspechom. Čo ak sa Izrael pokúša zdanením vyhnať ostatné kryptomeny z krajiny, aby presadil tu svoju?

 

Zdroj: btcmanager.com  Foto: jpost.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *