V Chorvátsku vznikla samoregulačná organizácia

V Chorvátsku vznikla samoregulačná organizácia

Vyzerá to tak, že samoregulačné orgány sa stávajú v krypto svete novým trendom. Začiatkom februára vznikla prvá takáto organizácia v Anglicku, potom bola oznámená ďalšia v Japonsku a pred pár dňami vznikla Chorvátska verzia.

 

 

UBIK

Nazýva sa Chorvátska Asiciácia pre Kryptomny a Blockchain (UBIK) a už sa zúšastnila stretnutia s Centránou Kanceláriou Daňovej Správy. Diskutovali o problémoch týkajúcich sa zdaňovania krypto ziskov, regulácie ICO projektov a o budúcnosti ťažby kryptomien. Závery diskusie nie sú zatiaľ jasné, ale UBIK sa vyjadrila, že Daňová Správa prejavila záujem hľadať spoločné riešenia.

 

Členovia

UBIK má už v súčastnosti viac ako 70 členov. Jeho hlavným cieľom je prezentovať blockchain v Chorvátsku a aj v zahraničí. Zakladatelia ne sú len blockchainový nadšenci, ale aj právnici, autori kníh a žurnalisti. Nikola Škorić, jeden zo zakladateľov chce aby miestne start-up ostali v chorvátsku a neodchádzali do zahraničia. Zároveň chce prilákať zahraničných expertov, ktorý by rozšírili Chorvátsku blockchainovú komunitu.

 

Rozvoj

Podľa tlače, viac ako 25 000 ľudí v Chorvátsku investovalo do kryptomien, čo je na krajinu so 4 mil. obyvateľmi zaujímavé číslo. Organizácie ako sú tieto pomôžu ekonomike a rozvoju blockchain technológie v danej krajine. Zároveň ochránia investorov pred možnými podvodmi.

 

Web: cointelegraph.com  Foto: coindoo.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *