V Arizone zaplatíte dane kryptomenami

V Arizone zaplatíte dane kryptomenami

Cez Arizonský senát prešiel zákon, ktorý umožňuje platiť dane pomocou kryptomien. 16 hlasov bolo pre, 13 proti a jeden sa zdržal hlasovania.

 

Zákon

„Daňoví poplatník bude môcť zaplatiť daň použitím platobnej brány pomocou kryptomien ako Bitcoin, Litecoin, atd., schválené úradom a používajúce P2P systém platby“ hovorí zákon.
Úrad by mal zameniť platbu v kryptomenách za americký dolár podľa prevládajúceho kurzu a tieto peniaze pripíše poplatníkovi do elektrického systému. Bez poplatku.

Zákon ešte musí prejsť konečným schválením v Bielom Dome, než vojde v platnosť. Ak sa tak stane, bude to prvý zákon v západnom svete svojho druhu – kryptomeny sa stanú platidlom.
Na verejnosti sa hovorí o tom, že ak zákon prejde, stane sa Arizona príkladom pre ostatné krajiny v Amerike, ktoré ju budú rýchlo nasledovať, aby nezaostávali. Arizona pripravuje ďalší zákon, ktorý zmení chápanie blockchain aktív z komodít na meny.

 

Iné štáty

Ďalší nádejný štát je Tenessee. Zákonodarcovia pripravujú zákon, ktorý postaví smart kontrakty a blockchain podpisy na rovnakú legálnu úroveň ako tradičné zaúžívané metódy platby. Tiež vo Wyomingu to vyzerá veľmi pozitívne.

Niektorí odborníci predpokladajú, že tieto prvé kroky adaptácie blockchainu a kryptomien spustia preteky medzi jednotlivými štátmi, čo vyvolá lavínoví efekt v adopcií a prijatí kryptomien.

 

Zdroj: trustnodes.com  Foto: knau.org

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *