Tretie pálenie coinov na Binance

Tretie pálenie coinov na Binance

Binance, jedna z najpopulárnejších kryptomenových búrz na svete, upozornila svojich užívateľov, že sa blíži tretie pálenie ich vlastného coinu – Binance Coin (BNB). Ale čo to znamená? A kedy k tomu dôjde?

Binance je tiež označovaná ako burza s najväčším obchodovaným objemom. Pri založení BNB sa zaviazala, že bude každý štvrťrok redukovať jeho celkový objem v závislosti na svojich ziskoch. V piatok na Twitteri oznámila, že sa táto udalosť blíži.

 

Binance Coin

BNB je ERC20 token, ktorý funguje na Ethereum blockchaine. Väčšina užívateľov vie, že vďaka BNB môžu ušetriť na poplatkoch za obchody. Prvý rok od registrácie je to 50 % a táto zľava sa znižuje o 10 % každý rok. Za celých päť rokov to môže pre aktívnych obchodníkov znamenať pekné množstvo ušetrených peňazí.

 

Coin burn

Veľa užívateľov ale netuší, že Binance každý štvrťrok odkúpi istú časť BNB a zničí ju (spáli – coin burn). Pri vytvorení vzniklo 200 mil. BNB s tým, že žiadne ďalšie by už vzniknúť nemali. Vo White paper stojí: „Každý kvartál použijeme 20 % našich ziskov a odkúpime za ne BNB, ktoré potom spálime – až kým neostane iba 100 mil. BNB.“

 

Tretie pálenie

Pálenie coinov prebehlo zatiaľ len dva krát. Prvý krát v októbri 2017, keď došlo k spáleniu necelého miliónu BNB. Druhý krát to bolo v januári 2018, keď spálili 1,8 mil. BNB. Je preto na mieste predpokladať, že tretí krát dôjde k spáleniu ešte väčšieho množstva. Celkové množstvo BNB činí 197,2 miliónov, pričom len 116,3 mil. BNB je momentálne v obehu. Podľa predchádzajúcich burnov by k oznámeniu presného dátumu malo dôjsť 15 – 18. apríla.

 

Zdroj: bitcoinist.com Foto: thecoinowl.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *