Švajčiarsko začalo regulovať ICO projekty

Švajčiarsko začalo regulovať ICO projekty

Jedna z najbohatších krajín na svete, Švajčiarsko, sa rozhodla vydať smernicu podľa ktorej bude posudzovať miestne ICO (Initial Coin Offering) projekty. Vzhľadom na konzervatívny prístup krajín ako Čína a Južná Kórea, je tento krok v Európe veľmi vítaný.

 

 

FINMA

Švajčiarska regulačná autorita FINMA je zodpovedná za reguláciu bánk, poisťovní a iných finančných inštitúcií. Od tohoto kroku si sľubuje zlepšenie bezpečnosti a transparentnosti ICO projektov. Všetky existujúce projekty budú preskúmané, aby splňovali dané podmienky.

 

Smernica rozdeľuje tokeny na tri typy:

  • Payment (platobné) – tokeny, ktoré sa dajú presúvať a spôsob použitia sa dá chápať ako platba. Budú musieť splňovať ochranné opatrania proti praniu špinavých peňazí a nebudú posudzované ako cenné papiere a akcie.
  • Utility (úžitkové) – tokeny, ktoré umožnia prístup k určitému produktu, alebo službe. Ak budú splňovať svoj účel, nebudú posudzované ako cenné papiere a akcie.
  • Asset (tokeny aktív) – tokeny z ktorych plynie investorom určitý zisk za držanie, vo forme dividendy, alebo iného príjmu. Tie budú považované za cenné papiere, resp. akcie a budú spadať. pod príslušný zákon.

 

Krypto národ

Podľa ministra financií, Johanna Shcneider-Ammanna, sa Švajčiarsko chce stať kryto národom. „V zemi existuje niekoľko fungujúcich ICO projektov, ktoré chceme podporiť. a zároveň sa snažíme do Európy prilákať ťažobné spoločnosti“ povedal.

 

Zdroj: usethebitcoin.com  Foto: ethereumworldnews.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *