Skutočné zločiny vo svete kryptomien 1/2

Skutočné zločiny vo svete kryptomien 1/2

Veľa ľudí si myslí, že zločiny spojené s kryptomenami prebiehajú len cez počítače a skúsení hackeri nám nastavujú na každom mieste internetu pasce. Bohužiaľ, s rozšírením kryptomien sa stretávame aj so zločinmi, kde obete čelia osobne útočníkovi, so zbraňou v ruke.

 

 

Ozbrojená lúpež, New York, 2017

Louis Meza, 35 ročný muž, okradol svojho známeho o Ether v hodnote $1,8 milióna. Meza naaranžoval stretnutie s obeťou, ktorú poznal. Tú potom jeho komplic okradol a získal od nej okrem peňaženky a mobilu, aj kľúče od bytu. Do toho bytu Meza následne vnikol a ukradol počítač a iný hardware, v ktorom sa nachádzal daný Ether.

Obeti sa našťastie nič nestalo. Hlavný páchateľ činu bol nájdený políciou a odsúdený za únos, lúpež a počítačové zločiny.

 

Ozbrojená lúpež, Tajsko, 2018

Dvaja rusi, Maxin Lasouka a Anna Nikulina, ktorí si užívali dovolenku na ostrove Phuket prišli o Bitcoin v hodnote $100.000. Skupina zahraničných útočníkov násilne vnikla do ich chatky a ukradli im pasy, laptopy a mobily. Nakoniec ich donútili k odoslaniu Bitcoinu pod hrozbou smrti. Obete si myslia, že ich útočníci dlhší čas sledovali.

Zlodeji nakoniec doplatili na ukradnutý mobil a polícii sa ich podarilo vystopovať v Malajzii.

 

Lúpež v krypto-zmenárni, Kanada, 2018

Ďalší pokus o lúpež digitálnej meny sa odohral v Otave. Traja muži s pištoľami, vbehli do jednej z pobočiek Canadian Bitcoins, známej, miestnej zmenárni. Pokúsili sa donútiť zamestnancov k prevodu kryptomien. Pohotovému zamestnancovi sa podarilo zavolať políciu a zlodeji museli utiecť s prázdnymi rukami. Celý incident sa obišiel bez zranení, okrem jedného úderu do hlavy.

Polícia rýchlo chytila jedného z nich, 19-ročného Jimmyho St-Hilaire. Ďalší dvaja sú stále na úteku.

 

Zdroj: btcmanager.com Foto: bitcoinisle.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *