Prvý reálny nákup cez Lightning Network

Prvý reálny nákup cez Lightning Network

 

Krypto komunita nadšene očakáva implementáciu Lighting Network (LN – Blesková Sieť), ktorá by mala zabezpečiť veľmi rýchle bitcoinové transakcie s malými poplatkami. 19.01.2018 informoval jeden užívateľ Reditu, že si pomocou LN kúpil hmotnú vec. Na serveri TorGuard si objednal VPN router a chcel platiť Bitcoinom. Keďže má TorGuard vlastné LN kanály, trasakcia prebehla cez ne. Zákazník platbu popisuje ako takmer instantnú a úplne bez poplatku. Pravdepodobne sa jedná o úplne prvý takýto nákup. (Odkaz TU)

 

Aby mohli LN transakcie fungovať, musia byť do blockchainu implementované bočné mikro kanály, cez ktoré môže prebiehať veľké množstvo platieb. Tieto platby sa zapíšu do Bitcoin blockchainu až po uzatvorení kanálu ako jediná platba. Tým pádom je hlavný blockchain zaťažený len pri otvorení a uzavretí kanálu.

 

Momentálne sa počet kanálov a nodov LN pomaly zvyšuje. Zatiaľ sa jedná iba o experiment, ale všetko naznačuje tomu, že plná implementácia sa nezadržateľne blíži. Spolu so Segwitom bude hlavný problém bitcoinu, škálovateľnosť, vyriešený.

 

Zdroj: bitcoinist.com  Foto: bitcoinonline.cz

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *