Pomôžu kryptomeny v Afrike vyriešiť ekonomické problémy?

Pomôžu kryptomeny v Afrike vyriešiť ekonomické problémy?

Afrika nie je často spojovaná s kryptomenami, ale možno sa to čoskoro zmení. Masové rozšírenie mobilných zariadení a katastrofický bankový systém vo väčšine štátoch im nahráva.

 

 

Nárast v roku 2017

V roku 2017 bolo na Africkom kontinente otvorených 15 nových zmenární a búrz. P2P služby ako napr. LocalBitcoins, zaznamenali rekordný záujem. Medzinárodná peňaženka a zmenáreň Luno hlásila v decembri, že 37 % transakcií pochádza z Južnej Afriky. Luno má asi 1,5 mil. aktívnych užívateľov. Pre porovnanie Coinbase ich má 11,7 miliónov. Juhoafrická vláda sa tiež rozhodla konať. Spustila program implementácie Quorum blockchainu do bankového systému.

 

Ekonomika v Afrike

Finančné podmienky v niektorých krajinách ako Zimbabwe, Sudan, a Nigeria sú nepriaznivé. Inflácia tu dosiahla astronomických čísel, takže ľudia začínajú dôverovať viac digitálnym menám, ako bankám, ktoré ich uvrhli do inflačnej chudoby. Mobilné technológie adopcii kryptomien pomáhajú – v Keni už vydali aplikáciu BitPesa, ktorú akceptuje 60 bánk v Afrike a má niekoľko mobilných peňaženiek.

 

Regulácie

Zatiaľ čo v iných častiach sveta je hlavnou témou regulácia, alebo zákaz kryptomien, Africká vláda zatiaľ dáva ruky preč. Aj napriek tomu očakávame že Africké trhy by sa mali v budúcnosti podrobiť rovnakým opatreniam ako vo zvyšku sveta. V roku 2017 sa kryptomeny na Afrických burzáh obchodovali o 40 % drahšie ako inde vo svete. Mohla za to nízka likvidita trhu.

 

Zdroj: newsbtc.com  Foto: cryptonewsmonitor.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *