Nový rok, nový fork

Nový rok, nový fork

Fork Btcoin Cash (BCH) v roku 2017, spustil vlnu airdropov a hardforkov súvisiacich s Bitcoinom. Nový projekt Bitcoin World (WBTC) sa už oddelil od Bitcoinu na bloku 503 888. Na rozdiel od ostatných hard forkov by mal WBTC prekonať jeho nedostatky.

Tvorcovia sľubujú platformu s efektívnejším blockchainom, smart kontraktami, malými poplatkami a vysokou veľkosťou bloku. Celková emisia bude 2,12 miliardy WBTC, pričom 21 miliónov si nechajú tvorcovia na marketing a vývoj. Majitelia Bitcoinu dostanú 100 WBTC za každý 1 BTC.

Ďalší projekt Bitcoin Candy (CND) sa oddelí od BCH na bloku 512 666. Veľkosť bloku u CDY bude 8 Mb a bude disponovať algoritmom Equihash a algoritmom zvyšujúcim náročnosť ťaženia (DAA). Nový blok by mal byť vyťažený každé dve minúty.

Tvorcovia tohto forku sa bude zameriavať na ochranu proti prelomeniu protokolu pomocou kvantových počítačov. Spolu bude emitovaných 21 miliárd CND, pričom 10 % bude predťažených pre prvých developerov a priaznivcov. Držitelia BCH dostanú 1000 CND za každý 1 BCH.

Zdroj: news.bitcoin.com Foto: newsbtc.com

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *