Nemecká banka preferuje Bitcoin na medzinárodné platby

Nemecká banka preferuje Bitcoin na medzinárodné platby

V poslednej dobe sa stretávame s názorom, že kryptomeny ohrozujú banky. Ale každý z nás sníva o spoločnosti, v ktorej bude tento centralizovaný systém nahradený. Nemecká online banka Bitbond, ktorú založil Radoslav Albrecht, začala používať Bitcoin na medzinárodné transakcie, miesto klasickej SWIFT platby.

 

 

SWIFT

SWIFT v preklade znamená Spoločnosť pre medzinárodné vnútro-bankové finančné telekomunikácie a funguje podobne ako chatová platforma, na ktorej si finančné inštitúcie vymieňajú informácie o transakciách. Vďaka robustnosti tohoto systému a aktualizáciám sa stal prijateľnou možnosťou pre banky. Ale kvôli byrokratickým pravidlám, môže jedna platba trvať aj niekoľko dní. SWIFT platby sú zároveň pomerne drahé, čo je spôsobené kurzovým poplatkom a veľkým množstvom transakcií v systéme.

 

Bitbond

Tieto problémy vyriešil Bitbond použitím Bitcoinu. Poplatky za zmenu sú minimálne a transakcia je odoslaná v priebehu minút. Pri realizovaní transakcii bude klient disponovať Bitcoinom len niekoľko sekúnd, aby sa vyhol vysokej volatilite kurzu.

Bitbond bol oficiálne licencovaný v roku 2016 a v poslednom mesiaci sa mu podarilo poskytnúť pôžičky v hodnote $1 miliónu – hlavne pre malých podnikateľov a freelancerov.

Nemecko je po USA druhá krajina na svete s najväčším počtom Bitcoinových nodov (uzlov). Nemecko má zároveň celkom triezvy postoj k zdaneniu kryptomien.

 

Zdroj: ethereumworldnews.com  Foto: eu-startups.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *