NASA testuje Smart Kontrakty na prieskum vesmíru

NASA testuje Smart Kontrakty na prieskum vesmíru

NASA plánuje adopciu blockchainu, ktorá by jej v budúcnosti mala pomôcť s navigáciou kozmických lodí. Stala sa tak súčasťou výskumného projektu, ktorý na tento účel využije smart kontrakty na sieti Ethereum.

 

 

Samostatné uvažovanie

NASA je hlavný investor pre projekt, ktorý skúma dopad blockchainu na komunikáciu vo vesmíre. Zároveň by mal zlepšiť ochranu dát. Projekt sa nazýva Odolné sieťovanie a výpočtové paradigma a je pod vedením Dr. Jin Wei Kocsisa z univerzity v Akrone, USA.

Dr. Kocsis získal na tento výskum grant v hodnote $330 000 a jeho úlohou bude vytvoriť kognitívnu štruktúru, vďaka ktorej nebudú vesmírne lode závislé na informáciach od špecialistov na Zemi.

Smart kontrakty by mali vytvoriť priestorový systém, vďaka ktorému budú plavidlá schopné uvažovať samé, resp. budú schopné objaviť odchýlky v systéme.

 

Predpovedanie nebezpečenstva

Dr. Kocsis by mal eliminovať potrebu neustálej koordinácie medzi Zemou a Vesmírom, a to tak že automatizuje vyhodnocovanie informácii a zredukuje výpočtové operácie vedcov na Zemi. To pomôže vesmírnym plavidlám predpovedať potenciálne nebezpečenstvo rýchlejšie ako špecialistom v NASA.

Dr. Kocsis verí, že sa mu podarí vytvoriť systém, ktorý rozozná environmentálne nástrahy vesmíru a zároveň bude zvládať ďalšie automatické úkony. Niektoré špecifické časti projektu sú stále prísne utajené.

 

Zdroj: coindoo.com Foto: maxi-rise.pro

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *