Microsoft pracuje na blockchain identifikačnom systéme

Microsoft pracuje na blockchain identifikačnom systéme

Microsoft nadviazal spoluprácu s Nádáciou pre decentralizované identity (DIF) a odhaľuje nám svoje plány ako chce vylepšiť blockchain technológiu a pokúsi sa vyriešiť problémy so súkromím a bezpečnosťou.

 

Decentralizované digitálne identity

V dnešnom príspevku nazvanom „Decentralizované digitálne identity (DID) a blockchain – ako vidíme budúcnosť“, Microsoft vyhlásil že upraví blockchain technológiu pre prístup DID cez aplikáciu Microsoft Authenticator. Narozdiel od bežnej identifikácie, sa v tej decentralizovanej nenachádza hlavná autorita (vláda, firma), ktorá by kontrolovala systém.

 

Krádež identity

Hlavná myšlienka je, že pomocou DID sa úplne zbavíme cenzúry a získame plnú kontrolu nad našou identitou a reputáciou. Keď zadávame svoje osobné informácie do protokolov na internetových stránkach, vystavujeme sa riziku krádeže identity. Ochranu proti zneužitiu nám poskytne decentralizovaná identita na blockchaine.

 

Off-chain riešenia

Microsoft skúmal celú škálu decentrtalizovaných systémov a blockchain považuje za ten najlepší. V minulosti by bol systém DID náročný na škálovateľnosť, ale s využitím off-chain protokolov, ako je napr. Lighting netowrk, sa jeho použiteľnosť stáva reálna.
Microsoft zároveň zvrhol tzv. on-chain riešenia ako je zvyšovanie veľkosti blokov. Takýto prístup degraduje decentralizáciu a nikdy nedosiahne také množstvo transakcií ako off-chain riešenie.

 

Zdroj: newsbtc.com  Foto: the-blockchain.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *