MasterCard využije blockchain na ochranu osobných informácií

MasterCard využije blockchain na ochranu osobných informácií

Ďalší gigant plánuje implementovať blockchain technológiu do svojho systému. Tentokrát je to MasterCard, ktorý už pár blockchainových projektov za sebou má. Chcel by ho využiť na ochranu osobných informácií svojich klientov.

 

 

Patentový úrad

Podľa Amerického úradu pre registráciu patentov a obchodných značiek, si MasterCard 12. apríla registroval nový patent, od ktorého si sľubuje výrazné zlepšenie bezpečnosti. Blockchain bude slúžiť na bezpečný prenos a príjem informácií. Prvá zmienka o patente je už v septembri 2017 a pojednáva o dátach falošných identít. Blockchain by mal pomôcť s nepozmeniteľnosťou záznamov a zároveň predísť ich falšovaniu.

 

Princíp

Podľa patentu bude systém generovať privátny kľúč pre každý súbor s informáciami, ktorý bol vložený. Tento súbor bude najskôr skontrolovaný tzv. nadradenou entitou, a tá mu udelí privátny podpis. Pomocou hashovacieho algoritmu bude každému súboru priradená tzv. hodnota hodnovernosti a všetky informácie budú uložené do bloku.

Tento postup zamedzí možnosť pridávať nové informácie do súboru, ktoré by ho mohli kompromitovať. Blockchain poslúži ako úložisko identít, pre ktoré bude obtiažny prístup do systému, ktorý ich vyhodnotí ako falošné.

 

Blockchain

MasterCard vytvoril v minulosti už niekoľko blockchainových patentov. Jeden z nich odmeňuje užívateľa pri vstupe do systému. Ďalší patent by mal redukovať čas na spracovanie transakcie.

Pred pár dňami MasterCard oznámil, že hľadá 175 developerov a blockchain špecialistov, ktorý by pracovali na projektoch v Írsku.

 

Zdroj: coindoo.com Foto: itsvit.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *