Malé Európske banky začínajú podporovať krypto

Malé Európske banky začínajú podporovať krypto

Zatiaľ čo veľké banky kritzujú kryptomeny, menšie inštitúcie vo Švajčiarsku, Nemecku a Lichenštajnsku ponúkajú svojím klientom služby, ktoré krypto investorom pomôžu.

 

Švajčiarsko, Nemecko a Lichtenštajnsko

Niektoré veľké banky dokonca odmietajú platby, ktoré majú súvislosť s kryptomenami. Menšie banky ako Vontobel a Falcon Bank vo Švajčiarku, Bank Frick v Lichtenštajnsku a Fidor Bank v Nemecku ponúkajú niekoľko krypto služieb.

Edi Wögerer, riaditeľ banky Frick vysvetľuje, že veľké inštitúcie sa boja kryptomien, lebo môžu ohroziť ich stabilnú pozíciu na trhu. Popouarita virtuálnych mien nezadržateľne stúpa a ak sa veľké inštitúcie nechcú zapojiť, malé toho radi využijú.

 

Na regulácie sme pripravení

Bank Frick ponúka poradenskú činnosti pre startupy ohľadom ICO projektov. Projekty vyberajú na základe prísnych kritérií a platbu za služby prijímajú v kryptomenách. Wögerer sa vyjadril že z regulácií nemájú strach – „ak majú prísť, tak prídu, sme pripravení„.

Tento postoj je inšpirovaný predpoveďou krypto experta, Andreasa Antonopoulosa, ktorý si myslí že veľké banky nebudú schopné držať krok s inovatívnymi platformami a malými bankami.

 

Služby

Banka Vontobel má Bitcoin tracker a ponúka krypto tipovacie služby. Falcon Bank ponúka možnsť nakúpiť kryptomeny a akceptuje platby z predaja kryptomien. Fidor Bank ponúka pripojený EUR účet na Krakene a tiež dáva možnosť pripojiť sa do Amerických búrz.

 

Zdroj: bitcoinist.com  Foto: bankfrick.li

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *