Litva sa chce stať blockchain lídrom

Litva sa chce stať blockchain lídrom

 

Litva pracuje tvrdo na tom, aby sa stala v Európe hlavným centrom blockchain technológie. Zakladá si na stabilnom právnom systéme a rýchlej adopcií nových technológií. Nedávno oznámila otvorenie prvého európskeho blockchain centra vo Vilniuse. Bude to najmodernejšie stredisko spájajúce startupy a investorov z celého sveta.

 

Litovská centrálna banka dnes oznámila prípravy na regulovanú sandbox platformu LBChain, ktorá umožní vedcom a investorom, výskum a vývoj nových blockchain aplikácií. Banka vidí v tejto technológii obrovsky potenciál implementácie, z ktorého bude profitovať nielen finančný, ale aj súkromný sektor. LBChain pritiahne do krajiny veľa talentovaných vedcov a možností rozvoja pre Litvu.

 

LBchain by mal byť spustený v roku 2019. Využívať ho budú môcť len subjekty, ktoré splnia prísne kritéria. Pobaltské štáty (Litva, Estónsko, Lotyšsko), napredujú v adopcii blockchain technológie. Disponujú vysokou rýchlosťou internetu a nízkymi nárokmi na založenie podnikania – sú to európske krypto raje. Estónsko dokonca plánuje spustenie vlastného tokenu Estcoinu.

 

Zdroj: investinblockchain.com  Foto: freedman.club

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *