Litecoin fork – pozor na možný podvod

Litecoin fork – pozor na možný podvod

Ak vás už omrzeli forky Bitcoinu, prichadza prvý fork Litecoinu s názvom Litecoin Cash – LCC. Nie je pod záštitou developerov Litecoinu, takže odporúčame najvyššiu možnú opatrnosť.

 

Litecoin Cash

LCC by sa mal forknúť 19.02. a distribuovať sa bude v pomere 1 LTC = 10 LCC. V obehu bude 10 krát viac coinov ako je LTC, tj. 840 mil. LCC. Odmena za blok bude tiež 10 krát vyššia. Čas na jeden blok ostáva rovnaký – 2,5 minúty, ale bude používať DarkGravity V3 algoritmus na úpravu náročnosti. (Rovnaký algoritmus používa DASH.) Pre zakladateľov bude predťažené približne 1 % z celkovej distribúcie.

Litecoin Cash - LCC
Obr1: Porovnanie vlastností LCC s LTC, BTC a BTC forkami.

SHA256

LCC bude na ťaženie používať SHA256 algoritmus, s cieľom využiť starý hradware, ktorý nie je efektívny na ťažbu Bitcoinu. To ale otvorí dvere veľký ťažobným farmám. Predťažené 1 % sa na prvý pohľad nezdá veľa, no v skutočnosti to tvorí asi 5,5 mil. LCC, čo je na začiatku veľký monopol oproti ostatným.

 

Charlie Lee

Oficiálny zakladateľ LTC – Charlie Lee, sa od forku dištancoval, jeho tým neforkuje Litecoin. Každý fork s názvom Litecoin „niečo“ je podvod a investori by mali byť ostražití. Tím za LCC sa prezentuje anonymne a nie je možné o nich zistiť žiadne informácie. To je ďalší dôvod prečo sa LCC radšej vyhnúť.

 

Litecoin Cash - LCC
Obr2: Charlie Lee sa vyjadril k LTC forku.

Zdroj: cryptomining-blog.com  Foto: coinbureau.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *