Lightning Network je na 87 % hotová

Lightning Network je na 87 % hotová

Lightning Network (Blesková Sieť) sa dostáva do finálnej fázy beta testovania. Postupne sa kráti čas jej oficiálneho spustenia a veľa nadšencov ho netrpezlivo očakáva. Lightning Network bude významná zmena pre Bitcoin.

 

 

SegWit

Kryptomeny vznikli v prvom rade za účelom platby. Pomalé a drahé transakcie, ktorým sme boli svedkami ešte nedávno, popierajú použiteľnosť kryptomien. Pre implementáciu Lightning Network je primárne potrebná adpocia SegWitu. O tej sa nedokázali dohodnúť vývojári Bitcoinu, čo viedlo k vzniku Bitcoin Cashu. Teraz je SegWit pripravený na hladké zavedenie Lightning Network, ktorá úplne zmení chápanie platieb vo svete a z Bitcoinu spraví skutočné lídra krypto platieb.

 

Atomic Swaps

Rýchlosť transakcií na Lightning Network sa blíži rýchlosti svetla (Lightning – svetelný, bleskový). Milióny transakcií budú realizované v priebehu sekundy. Ďalej LN prináša ďalšiu technológiu s názvom Atomic Swaps. Táto umožni jednoduchú výmenu Bitcoinu na inú kryptomenu, alebo naopak. Za nízku cenu, takmer instantne a bez prítomnosti tretích strán.

 

Rast ceny Bitcoinu

Podľa dnešnej aktualizácie na BitHumbe, je Lightning Network hotová na 87 %. Zatiaľ čo sa stále nachádza v beta režime, na sieti už beží viac ako 1.000 aktívnych nodov (uzlov). To znamená, že viac ako tisíc peňaženiek použilo Lightning Network na testnete. Pri oficiálnom vydaní na mainnet, bude záujem určite obrovský. Dátum vydania zatiaľ nepoznáme, ale z hľadiska špekulácií to môže cenu Bitcoinu veľmi silne povzbudiť k rastu.

 

Zdroj: profitconfidential.com  Foto: dowbit.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *