Kryptomeny na vysokých školách

Kryptomeny na vysokých školách

Hodnota Bitcoinu síce padla, ale záujem o kryptomeny sa stále zvyšuje. A to hlavne na vysokých školách.

 

 

Začalo to v roku 2014

David Yermack, profesor obchodného práva na univerzite New Yorku, začal prednášať o Bitcoine v roku 2014. Vtedy sa mu dostalo len výsmechu zo strany kolegov. O pár mesiacov ho pozvali do Švajčiarska, aby informoval centrálne banky o kryptomenách. Potom sa mu už nikto nesmial. Dnes, prestížne technické univerzity v USA, ako napríklad tie v Duke, Cornell a Massachuttes, ponúkajú prednášky ohľadom kryptomien a blockchain technológie bežne.

 

Popularita

V súčasnosti sú prednášky tak populárne, že nestačia prednáškové sály. Pôvodné všeobecné prednášky sa dnes rozdeľujú na konkrétne zamerania, ako je napríklad implementácia blockchainu, právo v kryptomenách, podnikanie a iné. Študentom nejde len o rýchle zbohatnutie na základe investície, majú hlbší záujem o daný obor, vysvetľuje Greg La Blanc, profesor z univerzity v Californii. Študenti, ktorý sa nedostali na prednášky v Barkley, založili vlastný klub a posielajú si ich na blockchaine.

 

Budúcnosť

Študenti navštevujúci tieto prednášky pochádzajú zo širokého spektra vedných disciplín –  táto technológia ma hlboký presah do všetkých úrovní spoločnosti.  Blockchain technológia a kvalitné vzdelanie prinesie do kryptosveta veľa nových možností pre mladých ľudí, ktorý sú alfou a omegou priemyselného rozvoja v budúcnosti.

 

Zdroj: newsbtc.com  Foto: crypto-news.net

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *