Krajiny, v ktorých nemusíte daniť kryptomeny

Krajiny, v ktorých nemusíte daniť kryptomeny

Stále väčší počet štátov sa snaží získať podiel z našich ziskov, ktoré sme vytvorili na kryptomenách. Nebolo by z dlhodobého hľadiska lepšie, keby občanom nechali trochu voľnosti? Našťastie sa na svete nájdu aj priateľské daňové útvary, kde sa daniam do určitej miery vyhneme.

 

 

Európa

Nemecko, lokomotíva Európskej ekonomiky, pristupovalo ku kryptomenám veľmi opatrne. Minulý mesiac vydalo ministerstvo financií upozornenie, v ktorom označuje kryptomeny ako reálne meny. Nechce zdaniť ich predaj, alebo nakúp za eura. Nebude zdaňovať ani zisky z investície, ak k predaju dôjde za čas dlhší ako jeden rok. Od dane sú oslobodené aj ročné zisky pod €600.

 

Kapitálové zisky investorov sú od dane oslobodené aj v Slovinsku. Obyvatelia ich nemusia uvádzať ani do daňového priznania. Podnikatelia a súkromníci, ktorý prijímajú kryptomeny pri svojich obchodoch ich ale musia zdaniť podľa klasického zákonu. Slovinsko má tento typ daní nastavený progresívne, tj. daň sa mení v závislosti od obratu firmy a dosahuje od 16 % do 50 %.

 

Fintech spoločnosti v Dánsku musia platiť dane ako všetky ostatné firmy. Na druhú stranu, jednotlivci sú úplne oslobodení od dane.

 

Svet

Bielorusko ponúka veľmi priateľské prostredie pre kryptomenových investorov – súkromných, aj verejných. Ťažba, obchodovanie a vznik nových coinov bol legalizovaný v marci. S tým súvisí nariadenie prezidenta, ktorý oslobodil tieto činnosti od dane na päť rokov.

 

Možno to bude prekvapujúce, ale dane nemusíte platiť ani v Južnej Kórey. Miestne autority stále pracujú na legislatíve, ktorá zdanenie kryptomien zadefinuje. Plánovaná je v prvej polovici tohto roku, presné dátum nie je známe.

 

Nákup kryptomien sa oplatí aj v Singapúre. Digitálne meny tu nie sú považované za komodity ani za platidlá. Vďaka nedostatku zákonov tak jednotlivci nemusia platiť žiadne dane. Firmy, ktoré obchodujú s kryptomenami musia zdaniť svoj zisk z podnikania.

 

Zdroj: news.bitcoin.com Foto: cryptowithus.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *