Južná Kórea pokračuje v zatváraní krypto búrz

Južná Kórea pokračuje v zatváraní krypto búrz

Nové správy naznačujú, že vláda Južnej Kórei zvyšuje opatrenia proti krypto zmenárňam a burzám. Reuter včera informoval, že burzy Bithumb a Coinone boli podrobené vyšetrovaniu polície a daňovej
kontroly. Podľa výpovedí zamestnancov je oficiálnym dôvodom podozrenie pre daňové úniky. Burzy boli pod drobnohľadom polície už rok pre podozrenie z hazardu.

Juhokórejská vláda pravdepodobne v súčasnosti pripravuje legislatívu, ktorá by úplne zakázala krypto burzy. Minister spravodlivosti vyjadril vážne obavy ohľadom krypto mien a údajne pripravuje zákon, ktorý zakáže ich obchodovanie na burzách.

Začiatkom týždňa začali finančné kontrolné úrady vyšetrovať 6 bánk pre porušenie AML a KYC* nariadení. Tieto postupy znamenajú výraznú reguláciu na poli krypto obchodovania a anonymného
obchodovania ako takého, ktorému vyhlásila Južná Kórea vojnu už v decembri.

Kórejské burzy mali permanentne vyššie kurzy ako iné burzy. To viedlo k tomu, že známy dátový server coinmarketcap.com vyradil tieto burzy z výpočtov priemerov.

 

*Nariadenia proti praniu šinavých peňazí a anonymnému presunu peňazí.

 

Zdroj: coindesk.com   Foto: cryptocoin.news

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *