Južná Kórea bude podporovať krypto transakcie

Južná Kórea bude podporovať krypto transakcie

Správy z Južnej Kórei hýbali posledné mesiace trhom. V decembri to začalo údajným celkovým zákazom kryptomien. Koncom januára to pokračovalo reálnym zákazom anonymného obchodovania. V stávke je ešte licenčný systém pre burzy, ale dnes vám prinášame dobré správy.

 

 

Vládne stretnutie

Choe Heung-sik, riaditeľ Finančného Kontrolného Úradu (FSS), oznámil médiám, že vláda bude podporovať všetky legitímne transakcie súvisiace s kryptomenami. Oznámenie padlo po vládnom stretnutí, ktorého sa zúčastnili aj zástupcovia krypto búrz a zmenárni.

 

Finančný kontrolný úrad

Hlavným problémom pre vládu sú nelegálne aktivity. Preto kladú taký dôraz na legitímnosť transakcií. FSS preto usilovne pracuje na smerniciach ohľadom prania špinavých peňazí a na systéme ne-anonymných účtov pre obchodovanie s kryptomenami.

Choe Heung-sik vyjadril, že môžeme očakávať výrazne pozitívnejší prístup legislatívnych orgánov ku kryptomenám, než sme boli zvyknutí za posledné mesiace.

 

Bitcoin nekončí

Arthur Hayes, výkonný riaditeľ P2P burzy BitMEX sa vyjadril: „Južná Kórea nezakázala Bitcoin. Za posledné týždne sa jeho cena takmer zdvojnásobila. Kedy si už ľudia uvedomia, že Bitcoin je tu stále a nikam neodchádza?“

 

Zdroj: bitcoinist.com  Foto: coinstaker.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *