JPMorgan Chase: Bitcoin narušuje bankový systém

JPMorgan Chase: Bitcoin narušuje bankový systém

Bitcoin, najvýznamnejšia kryptomena na svete, čelí neustálej kritike z korporátneho sveta. Navzdory tomu, odoláva už roky a kritika veľkých bánk ako JPMorgan naznačuje, že sa jedná o revolučný nástroj vo finančnom sektore.

 

Hrozba pre banky

Výkonný riaditeľ JPMorgan, Jamie Dimon, je známy odporca kryptomien. To sa možno zmení teraz, keď si banky začínajú uvedomovať, že peniaze na blockchaine predstavujú veľkú hrozbu pre ich prežitie. Vo svojej výročnej správe varuje JPMorgan pred rizikom kryptomien, ktoré nevyžadujú žiadne sprostredkovanie treťou stranou.

 

Obchodovanie s Bitcoinom

Je minimálne pokrytecké, že JPMorgan obchoduje s Bitcoinom od septembra 2017. Na to využíva spravované účty vo Švédsku. V decembri zvažoval obchodovanie na Americkej burze CME, čo zdôvodnil tým, že nechce prísť o podiel na tomto trhu.
Druhá najväčšia banka v USA, Bank of America (BOA), sa tiež obáva peňazí, ktoré nie sú schopné vysledovať na blockchaine. Navrhuje zaviesť poplatky, aby banky lepšie zvládli prechod na novú technológiu.

 

Blockchain

Veľké banky síce nepodporujú kryptomeny ale s blockchain technológiou sú dobre oboznámené. BOA vlastní minimálne 70 blockchain patentov. JPMorgan Chase vytvoril Ethereum smart contracts blockchain s Microsoftom, ktorý slúži ako hlavný kameň ostatných blockchain aktivít.

 

Zdroj: btcmanager.com  Foto: fortune.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *