Japonská burza Coincheck bola vykradnutá

Japonská burza Coincheck bola vykradnutá

Burza so sídlom v Tokiu, Coincheck, bola v piatok 26.01.2018 vykradnutá a pravdepodobne sa jedná o jednu z najväčších krádeží v histórií internetu.

 

XEM

Na tlačovej konferencii, prezident Wakata Koichi Yoshihiro a generálny riaditeľ Yusuke Otsuka, potvrdili, že burza prišla o približne 533 miliónov amerických dolárov. Väčšina tejto sumy zmizla vo forme XEM tokenov z peňaženky Coinchecku, prostredníctvom jednej transakcie. Presná čiastka ešte nie je známa, musí prebehnúť úplné vyšetrovanie.

Prvé správy začali v piatok ráno, keď Coincheck pozastavila väčšinu svojich služieb. Najskôr pozastavila obchodovania tokenu XEM, za pol hodinu pozastavila všetky kryptomeny okrem Bitcoinu. Cena XEM poklesla o 20 % počas tejto udalosti.

 

Mt. Gox

Jedná sa o sumu väčšiu, ako bola stratená z burzy Mt. Gox v roku 2014 (približne $340 miliónov), čo spôsobilo prepad krypto trhov na dlhé mesiace. Dnes to bude mať dopad určite menší, keďže celková kapitalizácia kryptomien sa za ten čas výrazne zvýšila.
Coincheck vyjadril ľútosť nad touto situáciou a bude hľadať spôsoby ako odškodniť investorov.

 

Zdroj: coindesk.com  Foto: dowbit.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *