Irán pripravuje vlastnú kryptomenu

Irán pripravuje vlastnú kryptomenu

Centrálna banka Iránu vydala rozhodnutie, podľa ktorého zakazuje všetkým bankám a iným finančným inštitúciám, aby používali akékoľvek kryptomeny. Ale úplne protichodne začala Iránka republika plánovať vydanie svojej vlastnej kryptomeny, aj napriek celoplošnému zákazu centrálnej banky.

 

 

Testovanie

Minister informačných a komunikačných technológií, Mohammad Javad Azari-Jahromi povedal, že národná kryptomenu nebude nijak zasiahnutá reguláciami centrálnej banky. Podotkol, že všetko je zatiaľ v experimentálnom režime, pripravuje sa testovanie.

 

Nelegálne aktivity

Zákaz kryptomien v Iráne je dôsledok vyšetrovania výboru pre pranie špinavých peňazí. Ten zistil, že rôzne kryptomeny sú využívané na nelegálne aktivity ako je financovanie terorizmu a pranie špinavých peňazí. Centrálne banky zároveň zakázali výmenu peňazí v klasických zmenárňach – obyvatelia musia využívať iba banky. Toto rozhodnutie prišlo po tom, čo ich národná mena Riál klesla na svoje minimum.

 

Štátne kryptomeny

Irán prichádza so svojou kryptomenou krátko po tom čo Maďarsko predstavilo svoju Koronu, ktorá má fungovať na Lighting Network. Pomerne známe a kontroverzné je aj Venezuelské Petro.

Minister Azari-Jahromi verí, že kryptomeny môžu mať pozitívny dopad na finančnú situáciu krajiny. Je ale nutné urobiť precízny výskum než sa pustíme do samotnej aplikácie.

 

Zdroj: ambcrypto.com  Foto: themerkle.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *