Investor zažaloval Huobi o 50 000 €

Investor zažaloval Huobi o 50 000 €

Wang Tieliang zažaloval čínsku burzu Huobi o 50 000 € (¥ 400 000) ktoré stratil pri špekuláciách s bitcoinom. Wang začal obchodovať so sumou 180 000 € (¥ 1 400 000) v októbri 2016. Po niekoľkých mesiacoch v strate neuniesol tlak a všetky peniaze vybral. Pred súdom argumentoval:
„Bitcoin neexistuje a nie je legálna komodita. Komodita by mal mať cenu a hodnotu, tú bitcoin zjavne nemá. Naviac bitcoin nie je reálne platidlo a nie je regulovaný centrálnou bankou.“

Huobi sa voči tvrdeniu ohradilo tým, že Wang nerozumie čim bitcoin vlastne je. Houbi k tomu slúži len ako tretia strana – platforma pre obchodovanie, ktorá funguje v súlade zo zákonom. Cenu bitcoinu udáva trh a nie daná platforma.

Súd zamietol Wangovu žalobu s odôvodnením:
„Keď človek obchoduje s bitcoinom mal by úplne rozumieť možným rizikám. Mal by investovať len toľko peňazí, koľko môže stratiť a prevziať plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia.“

Sudca podotkol, že bitcoin nie je komodita. Nemá hodnotu. Čínska centrálna banka nemá právo definovať bitcoin ako virtuálnu menu. A Houbi nemá právo obchodovať s bitcoinom – môže ponúkať iba obchodovacie služby.

 

 

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto: cryptojournal.ru

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *