Index Bitcoinového Nešťastia: Teraz je najlepší čas na nákup

Index Bitcoinového Nešťastia: Teraz je najlepší čas na nákup

Uznávaný analytik z Wall Street a poradca Fundstratu, Tom Lee, vytvoril nový index, ktorý pomôže investorom zvoliť správny čas kedy nakúpiť Bitcoin. Nazval ho Index Bitcoinového Nešťastia – Bitcoin Misery Index – BMI.

 

 

Bitcoin Misery Index

Tom Lee je známy ako veľký nadšenec pre kryptomeny. V minulosti sa mu podarilo predpovedať niekoľko významných udalostí, ako napríklad to, že Bitcoin prekročí hranicu $10 000. Zatiaľ čo sa trh vyrovnáva s masívnou korekciou, Lee ostáva optimistický a v blízkej dobe predpovedá býči trh.

BMI nadobúda hodnoty od 0 do 100 a momentálne sa drží na 18,8. To je najnižšia hodnota od roku 2011. Index nešťastia používa antagonistické ekonomické indikátory a bol vytvorený ekonómom Arthurom Okunom. Leeho index zahrňuje celú škálu faktorov Bitcoinového trhu, ako napríklad počet úspešných obchodov a obchodovaný objem.

Vždy keď BMI klesol pod 27, naskytla sa dobrá príležitosť pre inevstíciu s návratnosťou do jedného roku. Zdroj: news.bitcoin.com

Čas na nákup

BMI vyjadruje radosť ľudí z toho, že vlastnia Bitcoin. Ak sa jeho hodnota dostane pod 27 znamená to že ľudia nemajú veľkú radosť, resp. začínajú byť výrazne nešťastní. Z krátkodobého hľadiska je to pre investorov katastrofa, ale z dlhodobého pohľadu sa jedná o perfektnú príležitosť na investíciu v horizonte jedného roku.

Lee preto predpovedá, že sa v najbližších mesiacoch Bitcoin vyšplhá opäť k $20 000 a do konca roku pravdepodobne až k $25 000. Aký máte názor vy?

 

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto: crypto-lines.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *