Incident na Binance: Útočníci v skutočnosti prišli o tokeny

Incident na Binance: Útočníci v skutočnosti prišli o tokeny

Včera večer sa začali na internete šíriť klamlivé správy o tom, že Binance bola hacknutá. Užívateľom začali miznúť kryptomeny z ich účtov, cena Bitcoinu prudko klesala a cena Viacoinu zase prudko rástla. Čo sa stalo, kto za tým stojí a ako sa zachovala Binance?

 

API kľúče

Binance, najväčšia burza podľa obchodovaného objemu kryptomien sa k situácii postavila čelom. Ako sme zvyknutí, jej tím reagoval veľmi rýchlo a problém začal ihneď riešiť.

Útočníci síce neprelomili Binance ale dostali sa k API kľúčom užívateľov, vďaka ktorým mohli obchodovať na ich účtoch. API kľúče pravdepodobne získali útokom na jedného, alebo viacerých obchodovacích robotov, ktorým je nutné zveriť API kľúč, aby za užívateľa mohli obchodovať. Druhá teória hovorí o niekoľko mesačnom zhromažďovaní API kľúčov pomocou phishing praktík.

 

Binance zakročila

Útočníci si vybrali Viacoin pre jeho nízke objemy a nastavili predajné príkazy s vysokou cenou. Potom za tieto vysoké ceny nakupovali z ukradnutých účtov. Nakoniec sa pokúsili takto získané BTC vybrať, vtedy však zakročila Binance a výbery zakázala.

 

Hackeri prišli o tokeny

Po krátkom vyšetrovaní sa Binance podarilo identifikovať 31 účtov hackerov. Následne zvrátila všetky obchody, ktoré s útokom súvisia. Užívatelia dostali po krátkom čase svoje tokeny späť.  Útočníci, kvôli zablokovaným výberom svoje tokeny nenávratne stratili a Binance ich plánuje darovať na charitu.

 

Zdroj: cryptovest.com  Foto: steemit.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *