Huawei implementuje BTC peňaženku do svojích zariadení

Huawei implementuje BTC peňaženku do svojích zariadení

Pozícia Bitcoinu a jeho adopcia v spoločnosti sa pomaly zväčšuje. Je to tak aj vďaka gigantom ako je napríklad Huawei Technologies. Tretia najväčšia firma na svete zaoberajúca sa komunikačnými technológiami oznámila, že implementuje Bitcoinovú peňaženku do svojich zariadení.

 

 

BTC.com

Samotné oznámenie nám priniesol Alejandro de la Torre, obchodný riaditeľ známej Bitcoinovej peňaženky BTC.com. Jedná sa tak o prvú kryptomenovú aplikáciu v Huawei galérií. Alejandro v tom vidí dobrú príležitosť pre vstup do Čínskeho trhu, kde je veľký dopyt po bezhotovostných platbách, ale centrálna banka ho nedokáže uspokojiť. Aplikácia bude dostupná v Huawei galérií, ktorá je predinštalovaná na všetkých novších typoch mobilných zariadení.

 

Čína

Tento krok zasiahne najmä Čínu, ktorá sa stavia ku kryptomenám veľmi nepriateľsky. To dokonca tak, že užívateľom zakázala prístup ku kryptomenovým aplikáciám v Google Play Store a tiež a Apple iTunes. Čínsky občania môžu Bitcoin vlastniť, ale nemôžu ho predávať, alebo nakupovať. V tom by im mala pomôcť spolupráca BTC.com a Huawei.

Je nutné povedať, že BTC.com vlastní ten istý človek, ktorý stojí za Bitmain Technologies a tým pádom kontroluje najväčšie ťažobný pool na svete.

 

Zdroj: bitcoinist.com Foto: dollardestruction.com

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *