Hacker vrátil Coindashu 20 000 ETH

Hacker vrátil Coindashu 20 000 ETH

Coindash oznámil, že prijal platbu v hodnote 20 000 ETH z adresy, ktorá je spojená s vykradnutím jeho ICO projektu minulý rok. Jedná sa dokonca už o druhú takúto platbu.

 

 

Krádež 37 000 ETH

Útočníkovi sa v júli 2017, podarilo zameniť adresu Coindash ICO projektu a obohatil sa o 37 000 ETH od investorov, ktoré mali v tej dobe hodnotu €8 miliónov eur. Navrátených 20 000 ETH má v súčastnosti hodnotu €14 mil. eur.

Hacker už v septembri 2017 vrátil 10 000 ETH, ktoré malo v tej dobe hodnotu €2,4 mil. eur.

 

Ukradnuté ETH majú dvojnásobnú hodnotu

Coindash tento útok minulý rok silne zasiahol. Bola to veľká strata aj pre investorov, ale aj pre samotný projekt. Keďže ale došlo k navráteniu 30 000 ETH a jeho cena za ten čas stúpla, dá sa povedať že Coindash takmer zdvojnásobil hodnotu ETH, prepočítanú na fiat.

 

Coindash pokračuje ďalej

Výkonný riaditeľ projektu Coindash, Alon Muroch, sa k udalosti vyjadril: „Podobne ako samotný hack, ani táto akcia nás nezastaví pred realizovaním našej vízie.“ Na oficiálnom blog sa objavila informácia, že bola uvedomená Štátna Kyber-teroristická jednotka, ktorá bude adresu ďalej sledovať a prípad skúmať.

K samotnému spusteniu Coindash projektu by malo dôjsť zajtra – 27. februára.

 

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto: cryptosmile.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *