Francúzsko sa obáva dopadu bitcoinu na ekonomiku

Francúzsko sa obáva dopadu bitcoinu na ekonomiku

Reštrikcie v súvislosti s Bitcoinom a kryptomenami sa chystajú vo veľa krajinách a Francúzsko bude pravdepodobne jednou z nich. 16.01.2018, minister hospodárstva Bruno Le Maire, informoval verejnosť o pripravovanej regulácii kryptomien. Štát sa pripravuje na možné nepríjemnosti spojené s rizikom investovania.

 

Francúzsko ma veľký potenciál v rozšírení Bitcoinu. Obáva sa však, že Bitcoin čakajú ešte veľké zmeny, ktoré môžu znamenať značné riziko pre ekonomiku štátu. Na reguláciách sa bude podieľať aj centrálna banka. Vláda potvrdila, že kryptomeny potrebujú špeciálnu stratégiu rozvoja a regulácie.

 

Vláda chce do legislatívy implementovať smernice, ktorými môžu kontrolovať dopady obchodovania kryptomien. Chcú zabrániť zneužitiu na daňové úniky, pranie špinavých peňazí a financovanie kriminálnych aktivít. V blízkej dobe sa chystá stretnutie G20, na ktorom sa bude diskutovať budúcnosť kryptomien.

Zdroj: coindoo.com  Foto: coindesk.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *