Firmy a podniky majú veľký záujem o Bitcoin

Firmy a podniky majú veľký záujem o Bitcoin

Nová štúdia nám prináša informácie, že firmy prejavujú veľký záujem o platby v kryptomenách. Tie im môžu ušetriť nemalé náklady na transakcie. Veľa podnikov sa ale obáva, že kvôli kryptomenám sa stanú cieľom pre hackerov.

 

 

Platby v kryptomenách

Medzinárodná bezpečnostná rada Neustar (NISC), je globálne fórum zložené z bezpečnostných expertov, vytvorené firmou Neustar. Dnes nám odhaľuje svoj výskum na základe, ktorého zistila, že 80 % firiem by malo záujem používať kryptomeny na finančné účely. 48 % si myslí, že použitie kryptomien by zvýšilo ich zisky.

 

Útoky

Na druhú stranu, 80 % má strach z možných DDoS útokov pri držaní Bitcoinu a 26 % sa obáva ransomware útokov. Podobný výskum vydala stránka News.Bitcoin.com minulý mesiac, z ktorého zistila, že viac ako 50 % britských veľkých firiem, drží kryptomeny v nejakej forme a na rôzne účely. Bez ohľadu na bezpečnostné riziká.

 

NISC vyvíja stratégie

Takže podniky sa obávajú hlavne zvýšenej pozornosti hackerov, ktorý vytvárajú stále zákernejšie a prepracovanejšie formy útokov. Rodney Joffe, riaditeľ NISC, vídí v DDoS a ransomware útokoch veľký nebezpečenstvo pre finančný rozvoj. Podľa neho je to spôsobené hlavne nedostatočnou robustnosťou a komplexnosťou systémov. Preto v bezpečnostnej rade vyvíjajú silnejšie obranné stratégie, ktoré ochránia citlivé finančné informácie.

 

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto:  timeshighereducation.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *