Fínska zmenáreň kolabuje: Zradili ju banky

Fínska zmenáreň kolabuje: Zradili ju banky

Fínska kryptomenová zmenáreň Prasos Oy sa blíži ku kolapsu. Môžu za to banky, ktoré s ňou nechcú ďalej spolupracovať a tak hrozí, že nebude schopná prijímať a odosielať fiat menu.

 

 

Veľké objemy

Prasos Oy je známa fínska peňaženka a zmenáreň založená v roku 2012. V severských štátoch tiež vlastní veľkú sieť kryptomenových bankomatov. Minulý rok dosahovala objemy v hodnote až $185 miliónov za deň. To pritiahlo zvýšenú pozornosť bánk, ktoré s ňou postupne prestávajú spolupracovať.

 

Banky

Fínske banky nemajú žiadnu legislatívu, podľa ktorej by pristupovali ku kryptomenám. Ale anonymný charakter ich transakcií môže byť v rozpore so európskymi smernicami proti praniu špinavých peňazí. Banky tvrdia, že vo väčšine prípadov je nemožné zistiť pôvod prostriedkov na kryptomenových burzách a zmenárňach.

Z tohto dôvodu sa štyri z nich rozhodli uzatvoriť účty Prasos Oy koncom roku 2017. Teraz si Prasos Oy musí vystačiť s jedinou bankou na príjem a odosielanie fiat mien.

 

Európske regulácie

Ak posledná banka tiež zradí a Prasos nenájde novú alternatívu smeravalo by to k zmrazeniu obchodovania. Toho si je výkonný riaditeľ, Henry Brade, dobre vedomý. Vytvorili preto verifikačný systém, ktorý je plne v súlade s európskymi smernicami proti praniu špinavých peňazí.

Ďalej prosí európske orgány, aby vytvorili čo najskôr jasný systém regulácií, v ktorom si budú všetci rovní. Zatiaľ mu ostáva len dúfať, že jeho firma neskrachuje kvôli nezodpovednému prístupu bánk a európskych autorít.

 

Zdroj: cointelegraph.com Foto: gust.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *