Facebook zakladá blockchainové oddelenie

Facebook zakladá blockchainové oddelenie

Blockchainová technológia mení svet veľkých firiem každý deň. Síce nevnímajú kryptomeny zatiaľ veľmi pozitívne, ale distribuované technológie môžu výrazne zlepšiť ich firemnú infraštruktúru. Dve z najznámejších firiem, Facebook a Microsoft sa zjavne začínajú pripravovať na využitie blockchainu v praxi.

 

 

Oddelenie infraštruktúry

Facebook prešiel organizačnými zmenami a ako firma je rozdelený na tri hlavné oddelenia: oddelenie aplikácií, oddelenie produktov a služieb a oddelenie infraštruktúry. Práve odd. infraštruktúry sa bude špecializovať na vývoj nových platforiem a špecificky zameraných blockchainových aplikácií.

 

David Marcus

Za prácu na blockchainových projektoch bude zodpovedný David Marcus, ktorý strávil štyri roky ako vedúci vývoja Messenger Aplikácie. Marcus má skúsenosti aj s blockchainom a momentálne pôsobí v správnej rade Coinbase. V minulosti bol predseda PayPalu a podieľal sa na vzniku dôležitých start-upov ako napríklad Zong, Echovox a GTN Telecom.

 

Oprava Facebooku

Marcus povedal, že sa na nové výzvy v súvislosti s blockcinom sa teší a chápe zodpovednosť, ktorú mu Mark Zuckerberg zveril. Ako svoj osobný cieľ berie opravu niektorých častí Facebooku. Zatiaľ nešpecifikoval, o ktoré časti sa bude jednať, ale pravdepodobne to bude súvisieť so zabezpečením dát.

 

Zdroj: ethereumworldnews.com  Foto: draglet.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *