Ethereum Classic: Callisto Airdrop

Ethereum Classic: Callisto Airdrop

Bitcoin nie je jedniná kryptomena, z ktorej môžu vzniknúť iné meny oddelením – hardforkom. A hardfork nie je jediná možnosť ako vznikne nový token z už existujúceho.

 

 

Callisto

5. marca bude mať Ethereu Classic (ETC) tzv. air drop tokenu Callisto (CLO). ETC je starší brat ETH a ponúka podobné možnosti ako napr. smart kontrakty alebo Ethereum Virtual Machine (EVM). Callisto bude separátny blockchain, integrovaný s hlavným ETH blockchainom a bude mať svoj token Callisto. K airdropu by malo dôjsť na bloku 5 500 000 a majitelia ETC dostanú CLO v pomere 1:1.

 

Riešenia

Projekt sa zameriava na škálovateľnosť, ktorá trápi viac kryptomien. Bitcoin sa snažil nasadiť on-chain riešenie, ako je zvyšovanie veľkosti bloku. ETC preferuje off-chain riešenie, to znamená že CLO sa stane sidechainom (bočným blockchainom), v ktorom sa budú pohybovať transakcie a zníži sa tak vyťaženosť ETC siete.

 

Testnet

Do CLO blockchainu budú pridávané experimentálne protokoly, takže bude slúžiť ako testnet, ale v reálnej záťaži a s reálnymi transakciami. Zároveň CLO prinesie tzv. cold staking protokol, čo znamená že za držanie tokenu dostanú majitelia určitý podiel zisku. To by malo uchovať jeho hodnotu a stabilizovať cenu. PoW (proof of work) protokol ostáva stále funkčný.

 

Zdroj: usethebitcoin.com  Foto: newsbtc.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *