Coincheck odškodní svojích investorov

Coincheck odškodní svojích investorov

Ako sme informovali, 26.01.2018, došlo k vykradnutiu japonskej burzy Coincheck. Dnes vydala burza na svojom blogu oficiálne vyhlásenie.

 

Odškodnenie

Ukradnutých bolo spolu 523 000 000 XEM tokenov ($425 000 000) od približne 260 000 užívateľov. Všetci užívatelia budú odškodnení v japonských Jenoch na peňaženku Coinchecku. Burza použije svoje vlastné rezervy. Kurz bol stanovený ako vážený priemer za obdobie 26.01. – 28.01. z burzy s najväčším obchodovaným objemom XEM tokenu – Zaif, tj. 88,5 Jenu ($0,81) za 1 XEM. Kedy presne dôjde k odoslaniu peňazí burza nešpecifikovala.

 

Rýchly prísup

Bezpečnostné opatrenia boli síce na nízkej úrovni, ale otvorený prístup a rýchle riešenie problému investorov príjemne prekvapilo. Trvalo menej než 48 hodín kým Coinchcek potvrdila odškodnenie. XEM klesol asi o 20 %, ale pomerne rýchlo sa zregeneroval. Fakt, že burza môže v krátkom čase uvoľniť viac ako 400 miliónov dolárov, svedčí o tom, koľko peňazí sa točí v tomto priemysle.

 

Coincheck zároveň vyjadrila ospravedlnenie všetkým, ktorých táto udalosť zasiahla. Zároveň prisľúbila, že urobí všetko, aby zistila ako k tomu došlo a zabránila opakovaniu. Podobný útok zaznamenala v lete 2016 burza Bitfinex. Tej sa podarilo vrátiť investorom viac ako 70 miliónov dolárov.

 

Zdroj: coincheck.com  Foto: dowbit.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *