Coinbase spúšťa Kryptomenový Indexový Fond

Coinbase spúšťa Kryptomenový Indexový Fond

Coinbase, známa americká kryptomenová peňaženka a zmenáreň ohlásila vznik svojho indexového fondu. Jedná sa tak o prvý fond tohoto druhu, v ktorom môžu jednotlivci investovať do všetkých kryptomien danej zmenárne pod jedným indexom.

 

 

Vstup do fondu

Do fondu budú mať prístup len akreditovaný investori z Ameriky. Zároveň musia byť schopný doložiť minimálny ročný príjem $200 000, alebo mať aktíva v hodnote $1 miliónu. Minimálna suma pre vstup bude $10 000 a za správu si Coinbase účtuje 2 % ročne. Zároveň si neúčtuje žiadny poplatok zo zisku, čo nie je bežný jav u klasický indexových fondov.

 

Váha kryptomien

Kryptomeny, ktoré sú momentálne obchodovateľné na Coinbase sú Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether a Litecoin. Vplyv každej kryptomeny na index závisí od jeho trhovej kapitalizácie, takže napríklad v tejto chvíli je váha Bitcoinu 62 %. Keď Coinbase pridá novú kryptomenu, bude pridaná aj do indexu a ovplyvní ho svojou váhou.

 

Pod dohľadom regulátorov

Investovať do fondu bude možné raz za mesiac. Zisk bude možné realizovať štyri krát za rok. Investorom nebude sprístupnené obchodovanie s podielmi.

Coinbase úzko spolupracuje s Americkou komisiou pre cenné papire a burzy, ktorá je jedným z hlavných regulátorov kryptomien v Amerike. Majú tak v pláne prilákať viac konzervatívnych investorov, ktorý majú strach vstúpiť do neregulovaného prostredia. Coinbase tiež plánuje pridať viac fondov, ktoré nebudú obmedzené americkým občianstvom.

 

Zdroj: investopedia.com  Foto: cryptocurrencynews.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *