Brazília zakázala investície do kryptomien

Brazília zakázala investície do kryptomien

V máji 2017, usporiadala poslanecká snemovňa špeciálne zasadnutie, v ktorom diskutovala o regulácii kryptomien a bitcoinu. V druhej polovici roku 2017 tomu nasledovalo sedem verejných konaní ohľadom regulácie.

 

V decembri, Vládna komisia pre reguláciu a predaj cenných (CVM) a Centrálna Banka, uverejnili spoločné prehlásenie, varujúce pred rizikom spojeným s investíciami v kryptomenách. Zástupca parlamentu vydal o pár dni oficiálne odporúčanie, v ktorom uviedol, že by mal byť bitcoin zakázaný, ako aj jeho obchodovanie, získavanie, alebo výmena za reálne peniaze. Odporučil trest odňatia slobody na 1-6 mesiacov, alebo finančný postih.

 

V piatok 14.1.2018, CVM oznámila, že digitálne meny nemôžu byť chápané ako peňažné aktívum, tým pádom ich priame nakupovanie nie je povolené. Nakupovanie formou zahraničných obchodov bude podrobené prísnejšej kontrole.

 

Brazília tvorí veľkú časť trhu s bitcoinom. Podľa niektorých odhadov je to štvrtý najväčší trh na svete. V minulosti tu bol pokus o implementáciu Etherea v súvislosti so zásobami kremeňu. Ale v štáte s 26 politickými stranami v snemovni a 145 miliónmi voličov je náročné splniť podmienky pre petíciu.

 

Zdroj: coinagenews.com   Foto: news.bitcoin.com

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *