Bitcoinový bankomat v Zimbabwe je jediným zdrojom reálnej meny

Bitcoinový bankomat v Zimbabwe je jediným zdrojom reálnej meny

V Zimbabwe už nájdeme bitcoinový bankomat, ktorý ľudom poskytuje novú možnosť ako predať, alebo nakúpiť BTC a LTC. Jedná sa o obojsmerný bankomat (vklady aj výbery) a je prvý svojho druhu v juho-africkej oblasti. Vznikol v prvom týždni aprílu 2018 ako reakcia na rastúci záujem o kryptomeny.

 

Druhý v Afrike

Bankomat spadá pod najväčšiu zmenáreň v Zimbabwe – Golix. Umiestnený bol v hlavnom meste Harare. Obyvatelia ho zatiaľ môžu využívať len v pracovné dni od 8:00 do 17:00, ale Galix pracuje na tom aby bol dostupný 24/7. Niektoré africké krajiny síce bankomaty už dávnejšie zaviedli, ale podľa serveru Coin ATM Radar, sa momentálne na Africkom kontinente nachádzajú len dva funkčné – ten druhý je v Djibouti.

 

Americký Dolár

Najväčšie nadšenie v obyvateľoch vyvoláva fakt, že bankomat za kryptomeny vypláca priamo americké doláre. Zimbabwe bola známa svojou katastrofickou ekonomikou a astronomickou infláciou. Potom zaviedla multimenový systém, v ktorom je americký dolár základná výstupná mena pre finančné operácie. To viedlo k tomu, že ten sa nedostatkovým tovarom a začalo sa s ním obchodovať na ulici. Preto je krptomenový bankomat pre obyvateľov jediná cesta ako sa dostať k reálnym peniazom a za slušný kurz.

 

Hodnota kryptomien

Golix sa snaží jednoduchým spôsobom priviesť nováčikov, aby začali používať kryptomeny. Zároveň upozorňuje, že aj napriek divokej situácii na trhoch, je v Afrike veľa nadšencov, ktorý chápu dôležitosť kryptomien a ich hodnotu.

 

Zdroj: bitcoinist.com Foto: techzim.co.zw

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *