Bitcoinové automaty pribúdajú v Detroite ako huby po daždi

Bitcoinové automaty pribúdajú v Detroite ako huby po daždi

V chudobnejších štvrtiach Detroitu bol zaznamenaný nárast počtu kryptomenových bankomatov. Tie sa začali vo veľkom vyskytovať hlavne v obchodoch s alkoholom a na benzínových pumpách.

 

Kryptomenové bankomaty

Detroit je industriálne a najznámejšie mesto Michigenu. Dlhodobo bojuje s ekonomickými a finančnými ťažkosťami. Veľký rozvoj Bitcoinu spôsobil, že sa v meste nachádza už 29 automatov na jeho nákup. Podľa Detroitského denníku sa vyskytujú hlavne v oblastiach kde nie sú banky, alebo v oblastiach s chudobnejšou populáciou ako sú napr. Highland Park, Taylor, Hamtramck, a Pontiac.

Ďalších 15 automatov sa nachádza na predmestí. Ayman Rida, riaditeľ firmy International Bitcoin, ktorá tieto automaty nainštalovala hovorí, že priemerná transakcia sa pohybuje v hodnote $70-80 dolárov. „Bitcoinové automaty sa tešia stále väčšej popularite“ dodáva.

 

Nelegálne aktivity

Bankomaty pomáhajú ľuďom, ktorý nemajú žiadny, alebo majú len nedostatočný prístup k bankovým službam. Je tu ale podozrenie, že môžu byť zneužívané na nelegálne aktivity. Nadácia za Ochranu Demokracie tvrdí, že takéto aktivity by boli odhaliteľné federálnymi zložkami.

 

Krypto stretnutia

Michigan a Detroit sú domovom pre mnoho krypto nadšencov. Stretnutie Michigan Bitcoiners sa koná každý týždeň a má tisíc členov. Stretnutie Detroit Blockchainers má 500 členov a každý týždeň organizuje obchodnú seancu s myšlienkou „Obchodovanie krptomien ako v roku 1972“.

 

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto: worldcoinindex.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *