Bitcoin Private: Fork BTC a ZCL

Bitcoin Private: Fork BTC a ZCL

Najbližší fork Bitcoinu očakávame 28. februára a bude odlišný od všetkých doterajších forkov.

 

 

Zk-snarks

Fork nesie názov Bitcoin Private (BTCP) a bude obsahovať algoritmus zk-snarks, ktorý majú tokeny z tzv. „Z“ skupiny – ZenCash, ZClassic a Zcash. Tento algoritmus ponúka anonymitu, ktorá Bitcoinu tak chýba. Ďalšou zaujímavosťou je, že tento fork obdržia majitelia Bitcoinu a zároveň aj majitelia ZClassic (ZCL).

Tokeny budú pridelené v pomere 1:1, tj. za každý BTC, alebo ZCL, dostanú držitelia 1 BTCP. Celkové množstvo tokenov v obehu bude 20 miliónov (súčet ZCL a BTC). Samotný snapshot prebehne 28. ale mainnet bude spustený o dve dni neskôr.

 

Bitcoin Private

Narozdiel od iných forkov, má tento za sebou schopný tým a na jeho vývoji sa už dlhší čas pracuje. Dátum forku bol oznámený neskôr z dôvodu testovania funkčnej peňaženky. BTCP by sa malo dať získať a obchodovať na Bittrexe a Cryptopii, usiluje sa dostať na Binance.

Keď bol fork ohlásený minulý rok v decembri, cena ZCL vyletela z $2 na $97. Cena vykazuje aj v posledných týždňoch zaujímavý nárast a predpokladá sa že do forku bude pokračovať. Investori, ktorý chcú maximalizovať BTCP by mali nakúpiť ZCL, keďže je lacnejší ako BTC a tak zvýšiť svoje zisky.

 

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto: btcprivate.org

 

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *