Binance na hackerov vypísala odmenu $250.000

Binance na hackerov vypísala odmenu $250.000

Ako sme vás informovali 7. marca, útok na Binance vyvolal strach investorov v krypto komunite. Binance je burza, na ktorej sa za deň obchodujú kryptomeny v hodnote viac ako miliardy dolárov. Veľa investorov si necháva svoje prostriedky na burze, takže tá sa stáva lákavým cieľom pre hackerov, dokonca lákavejším než nejaká banka.

 

 

Odmeny v BNB

Binance útok špičkovo zvládla a užívatelia neprišli o svoje aktíva, ale aj tak si uvedomuje že je nutné zakročiť proti podobným prípadom tvrdším prístupom. Preto vypísala odmenu $250.000 na informáciu, ktorá by priamo viedla k vypátraniu páchateľov a ich zatknutiu.

Túto odmenu sľubuje Binance vyplatiť vo svojom vlastnom tokene BNB. Odmenu môže byť vyplatená anonymne a tiež je možné, že bude rozdelená medzi viac zdrojov, ktoré poskytnú kľúčové informácie. Binance si vyhradila ďalších $10 miliónov v BNB, pre prípad útokov v budúcnosti. Tiež sa snaží spolupracovať s inými burzami a zmenárňami na trhu, aby potlačili internetovú kriminalitu.

 

Ostražitosť

Útok na Binance bol našťastie neúspešný. Vďačiť za to môžeme automatickým systémom správy rizika, ktoré zablokovali výbery z burzy a vklady Viacoinu. Nielenže útočníci neukradli ani jeden token, ale aj ich vlastné vložené tokeny boli zamrazené a už nikdy ich neuvidia.

Hackeri boli v tomto prípade dobre organizovaní. Čakali na najlepší čas pre útok a zvolili Viacoin s malým objemom. Bohužiaľ každý z nás tuší, že to asi nebol posledný útok. Kryptomeny sa stávajú veľkým lákadlom pre internetových zlodejov a preto musíme byť ostražití.

 

Zdroj: bitcoinist.com  Foto: steemit.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *