Ako ušetriť na poplatkoch za Bitcoin transakcie

Ako ušetriť na poplatkoch za Bitcoin transakcie

Rastúce poplatky za Bitcoin transakcie sa stali jednou z najdiskutovanejších tém dnešného krypto sveta. Poplatok sa môže vyšplhať až na 20 dolárov za platbu a to vyvoláva v ľuďoch frustráciu. Kde sú tie časy keď bol Bitcoin jednou z najlacnejších platobných možností na internete. Existuje však niekoľko jednoduchých spôsobov ako poplatky znížiť.

 

Odhad poplatku

Zatiaľ čo čakáme na adopciu SegWitu, môžeme poplatky ovplyvniť vlastným pričinením. Nové peňaženky nám  dávajú možnosť vypočítať, resp. odhadnúť veľkosť poplatku s ohľadom na čas, ktorý sme ochotní počkať. V jednoduchosti, čím väčší poplatok, tým rýchlejšie prebehne platba. Nechceme ale platiť zbytočne veľa a v tom nám pomôže tento nástroj na odhad poplatku. Niektoré nám dajú presnejší výsledok, iné menej.

 

SegWit

SegWit bol zavedený ako vylepšenie, ktoré zlepší škálovateľnosť, bez nutnosti zväčšovať blok. Bohužiaľ, len 12 % všetkých transakcií využíva SegWit, aj keď takéto transakcie stoja iba polovicu. Je to spôsobené tým, že nie všetky peňaženky ho podporujú, ale HW peňaženky ako Trezor, alebo Ledger áno. Coinbase a Blockchain.info sa pripravujú na zavedenie. V budúcnosti očakávame masové rozšírenie tohto vylepšenia, ktoré nám ušetrí nemalé peniaze.

 

Segwit

 

Spájanie platieb

Spájanie malých platieb do jednej veľkej je známy postup vo firemnom sektore a začína sa stávať populárny aj v Bitcoinových prevodoch. Ak by všetky firmy začali efektívne spájať platby, mohlo by to zredukovať poplatky o 80 %.  Spájanie môže však ohroziť bezpečnosť a spomaliť platby, ak bude nesprávne použité.

 

Poplatok je ovplyvnený aj veľkosťou pripojených dát. Transakcia v hodnote $1 môže mať väčší poplatok ako tá v hodnote $1 000, ak je k nej pripojené väčšie množstvo dát. Veľkosť poplatku ovplyvňuje množstvo faktorov,  napríklad cez víkend je celkovo menší počet transakcií a tým klesajú aj poplatky.

Máme pred sebou ešte dlhú cestu kým budú Bitcoinové transakcie opäť lacné a rýchle ako sme boli zvyknutí. Ale postupnou implementáciou SegWitu a Lightning Networku má Bitcoin nádej na svetlú budúcnosť.

 

Zdroj: coindesk.com  Foto: moneytipsclub.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *